
Аналітика
З введенням на території України воєнного стану роботодавці зіштовхнулись з новими викликами: ведення військового обліку, дотримання прав та гарантій для мобілізованих працівників, бронювання військовозобов’язаних.
З початку повномасштабного вторгнення росії на територію України було пошкоджено та знищено тисячі офісів, складів, виробничих приміщень. Деякі підприємства опинились на тимчасово окупованих територіях. Зафіксовано безліч випадків вивезення росією з України обладнання, товарів, техніки.
В сьогоденних реаліях роль процедури банкрутства величезна. Банкрутство сьогодні – це дієвий захисний механізм не тільки для українського бізнесу, а й для післявоєнного відновлення економіки країни в цілому.
Війна вплинула на всі сфери життя людини, в тому числі й на господарські операції та правовідносини. Як наслідок у багатьох компаній виникла заборгованість за договорами, а в подальшому суперечки, які в свою чергу переросли в арбітражні спори за наявності у сторін спору відповідних арбітражних угод.
24 квітня 2023 року Рада Європейського Союзу схвалила встановлення договірних відносин між ЄС та Україною в рамках Гаазької конвенції про визнання та виконання іноземних судових рішень у цивільних або комерційних справах (надалі – «Конвенція»).
17 березня 2023 року набрав чинності Порядок надсилання розрахунку сум адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.
Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України дозволив електронний обмін документами, а саме: можливість подачі документів та матеріалів електронною поштою, направлення арбітражних рішень в електронному варіанті. Усні слухання також проводяться в форматі відеоконференції.
У 2022 році вперше на законодавчому рівні визначено поняття мобінгу (цькування) та внесено у зв’язку з цим ряд змін до Кодексу законів про працю України.
Про поняття та форми мобінгу, відповідальність за його вчинення та можливі форми захисту від мобінгу розповідаємо у статті.
У 2022 році було внесено зміни до Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) в частині строків звернення до суду у трудових спорах.
06 листопада 2022 року набрав чинності Закон України, яким внесено зміни у перелік заходів, які роботодавці зобов’язані здійснювати з метою працевлаштування осіб з інвалідністю.
Про головні положення Закону розповіли експерти GOLAW Катерина Цвєткова та Ілона Рудник.