page4

Аналітика

Прийняття працівника без військових документів: ризики для роботодавця

З введенням на території України воєнного стану роботодавці зіштовхнулись з новими викликами: ведення військового обліку, дотримання прав та гарантій для мобілізованих працівників, бронювання військовозобов’язаних.

Як бізнесу відшкодувати збитки, завдані війною?

З початку повномасштабного вторгнення росії на територію України було пошкоджено та знищено тисячі офісів, складів, виробничих приміщень. Деякі підприємства опинились на тимчасово окупованих територіях. Зафіксовано безліч випадків вивезення росією з України обладнання, товарів, техніки.

Банкрутство під час дії воєнного стану

В сьогоденних реаліях роль процедури банкрутства величезна. Банкрутство сьогодні – це дієвий захисний механізм не тільки для українського бізнесу, а й для післявоєнного відновлення економіки країни в цілому.

Арбітраж в умовах воєнного стану в Україні

Війна вплинула на всі сфери життя людини, в тому числі й на господарські операції та правовідносини. Як наслідок у багатьох компаній виникла заборгованість за договорами, а в подальшому суперечки, які в свою чергу переросли в арбітражні спори за наявності у сторін спору відповідних арбітражних угод.

Покращено умови взаємного виконання судових рішень між Україною та європейським союзом

24 квітня 2023 року Рада Європейського Союзу схвалила встановлення договірних відносин між ЄС та Україною в рамках Гаазької конвенції про визнання та виконання іноземних судових рішень у цивільних або комерційних справах (надалі – «Конвенція»).

Які зміни у сплаті санкцій за не працевлаштування осіб з інвалідністю?

17 березня 2023 року набрав чинності Порядок надсилання розрахунку сум адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Як змінився арбітраж в Україні в умовах воєнного стану?

Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України дозволив електронний обмін документами, а саме: можливість подачі документів та матеріалів електронною поштою, направлення арбітражних рішень в електронному варіанті. Усні слухання також проводяться в форматі відеоконференції.

Мобінг на роботі: нові підстави для звільнення та відповідальність роботодавця

У 2022 році вперше на законодавчому рівні визначено поняття мобінгу (цькування) та внесено у зв’язку з цим ряд змін до Кодексу законів про працю України.

Про поняття та форми мобінгу, відповідальність за його вчинення та можливі форми захисту від мобінгу розповідаємо у статті.

Які зміни у строках звернення до суду у трудових спорах?

У 2022 році було внесено зміни до Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) в частині строків звернення до суду у трудових спорах.

Працевлаштування осіб з інвалідністю: актуальні правила

06 листопада 2022 року набрав чинності Закон України, яким внесено зміни у перелік заходів, які роботодавці зобов’язані здійснювати з метою працевлаштування осіб з інвалідністю.

Про головні положення Закону розповіли експерти GOLAW Катерина Цвєткова та Ілона Рудник.

Дякуємо за Ваш запит. Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!

Дякуємо !

Ви підписані на розсилку останніх новин

Щоб бути у курсі новин