page4

Аналітика

Як розірвати шлюб, якщо один із подружжя перебуває не в Україні?

На жаль, війна принесла в нашу країну руйнування не тільки будівель, але й численних сімей. Особливо це стало відчутно на фоні того, що багато жінок були вимушені покинути територію України та починати будувати своє життя за кордоном. На цьому тлі у багатьох подружніх пар виникають питання, як же розірвати свої шлюбні відносини, якщо один із подружжя перебуває не в Україні. З можливими опціями розірвання шлюбів між громадянами України пропонуємо розібратися нижче.

Судові спори у сфері зеленої енергетики: актуальна практика

Протягом дії воєнного стану в Україні ситуація з кризою неплатежів ще більш загострилась. Згідно з інформацією, розміщеною на офіційному сайті Гарантованого покупця, станом на 18 січня 2024 року Гарантованим покупцем було здійснено виплату лише 55,3 % усієї заборгованості виробникам за «зеленим тарифом» за 2022 рік та 60,05 % за 2023 рік.

Така ситуація на ринку електроенергії зумовлена такими основними причинами…

Звільнення, зміна умов праці під час війни: на чию сторону стане суд

Звільнення, зміна умов праці під час війни: на чию сторону стане суд. Як суди вирішують найпоширеніші трудові спори під час війни та що варто знати роботодавцям і працівникам?

Реєстрація в Єдиній судовій системі: для кого обов’язкова з 19 жовтня 2023 року, а для кого – з 20 лютого 2024?

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов'язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» від 29 червня 2023 року № 3200-IX (надалі - Закон) для учасників судового процесу визначена обов'язкова реєстрація та використання електронних кабінетів у ЄСІТС.

Банкрутство в період дії воєнного стану: що встановлено новими законами

Цього року Верховна Рада України ухвалила два закони, які впроваджують низку нововведень у процедурі банкрутства. Зміни у Кодексі України з процедур банкрутства (далі – КУзПБ) були зумовлені насамперед викликами воєнного стану в Україні, а також необхідністю адаптації законодавства України до стандартів ЄС.

GOLAW представила інтереси одного з найбільших банків Німеччини у справі про банкрутство

Адвокати юрфірми успішно довели у Верховному Суді незаконність відмови іноземному кредитору у відкритті провадження у справі про банкрутство боржника, який має заборгованість перед банком на суму в понад 17 млн євро.

Бар’єри у банкрутстві

Звернення до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство — це комплексне і складне завдання. Заявникам у таких справах необхідно не лише враховувати положення законодавства, а й зважати на значну кількість суперечливих позицій, викладених у постановах Верховного Суду. Бар’єром, зокрема, може стати наявний підхід до категорії «спір про право» у справах про банкрутство.

Адвокати GOLAW успішно представили інтереси іноземного кредитора у справі про банкрутство Металургійного комбінату «Азовсталь»

GOLAW представила інтереси чеського кредитора, компанії-виробника устаткування для галузі металургії у справі про банкрутство Металургійного комбінату «Азовсталь», що входить до групи компаній Метінвест.

“Мобілізаційні” законопроєкти: які зміни пропонуються

25 грудня 2023 року Кабінетом Міністрів внесено до Верховної Ради два законопроєкти, спрямовані на впорядкування питань мобілізації та військової служби.

Верховний Суд підтвердив неможливість витребування майна у добросовісного набувача в разі порушення законодавства іншими особами

У постанові від 02.08.2023 у справі № 308/8629/19 («Постанова») Верховний Суд («Суд») вкотре висловився щодо традиційно суперечливого питання витребування майна з володіння добросовісного набувача.

Дякуємо за Ваш запит. Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!

Дякуємо !

Ви підписані на розсилку останніх новин

Щоб бути у курсі новин